Méreganyagok a kutyaeledelben? – Toxinmentes etetés

 Így etesd toxinmentesen kedvencedet!

Vigyázat, megdöbbentő tartalom következik! Hallottál már arról, hogy milyen könnyen kerülhetnek
méreganyagok az állateledelekbe? És azt tudtad, hogy a kutyáknak szinte egyáltalán nincs szükségük
szénhidrátra a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz? Ezzel szemben a legtöbb táp több, mint fele arányban
tartalmazza ezt az összetevőt. Tarts velünk, és megtudhatod, hogyan őrizheted meg ezek ellenére is házi
kedvenced egészségét.

A kiegyensúlyozott és boldog kutyák elkötelezett támogatóiként kötelességünknek érezzük, hogy mindent
megtegyünk az állatok optimális táplálása érdekében, ez pedig számunkra azt is jelenti, hogy felhívjuk a gazdik figyelmét az olyan életbevágó témákra is, mint a toxinmentes etetés. Fő a kutyaegészség!

Mik azok a toxinok és hogy kerülhetők el?

Annak ellenére, hogy a kutyaeledel-gyártók rengeteg pénzt költenek a méreganyagok elleni védekezésre, és Magyarországon az ellenőrzési folyamat is megfelelő, továbbra is kihívás a mikotoxinokkal való szennyeződés.
Azonban, ha tudjuk, melyek azok az alapanyagok, amik felhasználása különösen veszélyes e szempontból, mindez kiküszöbölhető.

Sajnos a természetben is előfordulnak olyan erős biológiai hatású mikotoxinok, melyek ártalmasak az állati és az emberi szervezetre is. A mérgezést szenvedők jellemző tünetei a lassúság, fűevés, étvágytalanság, hányás, sárgaság és / vagy hasmenés. Súlyos esetekben, főként az érzékenyebb, kisebb testű kutyáknál a toxicitás halált is okozhat.
Bizonyos esetekben pedig a háziállatok úgy szenvednek májkárosodást, hogy látványos tüneteket nem mutatnak.

Ezért jó tisztában lenni azzal, hogy ezek az anyagok főként gabonában, kukoricában, szójában, bizonyos
fűszerekben szaporodhatnak el, de akkor is kialakulhatnak, ha nem megfelelően tároljuk az eleséget. Melegebb időszakokban ügyeljünk rá, hogy a felbontott, de még fel nem használt táplálékot ne érje napfény és lehetőleg hűtve tároljuk, ellenkező esetben ugyanis megkezdődhet a méreganyag-képződés.

Ha ettől a stressztől és a folyamatos aggodalomtól szeretnéd megkímélni magad, az is megoldás, ha gabonamentes, levegőn szárított, tartósítószermentes eledelt választasz kiskutyádnak.

Mennyi szénhidrátra van szüksége a kutyáknak?

Meglepő, de igaz: szénhidrátra kedvenceinknek szinte egyáltalán nincs szükségük. Energiaigényüket elsődlegesen fehérjékből, zsírokból fedezik, emésztésüket zöldségekben és gyümölcsökben található rostok támogatják, míg egészségük megőrzését főként az ásványi anyagok és az antioxidánsok segítik elő.

Az egészséges és kiegyensúlyozott kutyaétrend főleg állati eredetű fehérjét, tehát húst, belsőséget, valamint jó minőségű zsírokat, vitaminokat, ásványi anyagokat és minimális mennyiségű növényi eredetű szénhidrátot tartalmaz. Ha minderre odafigyelsz, nemcsak az állatorvosi költségek zömét spórolhatod meg, de boldogabbá és energikusabbá is teheted kutyád életét, lelassíthatod az öregedését és megelőzheted elhízását is.

És azt tudtad, hogy eledelújdonságunk tökéletesen beilleszthető a BARF étrendbe? Így nem hiába nevezik szárított BARF menünek is. Bizony ez is tény, és a jó hír, hogy ez a superfood a nyers húsok minden előnyének megtartása mellett fagyasztás és bonyodalmas előkészítés nélkül is hosszan tárolható biztonságosan, valamint e. coli- és szalmonella baktériummentes.

Amennyiben szeretnél biztosra menni, válaszd a JACK Premium Dog Food eledelét, a szuper természetes, gabonamentes és kiemelkedően alacsony szénhidráttartalmú Air-dried tápot.

Ha pedig még többet szeretnél megtudni a témáról, nézd meg videónkat, amelyben a takarmányok és a farmgazdálkodás szakértőjével beszélgettünk.

Ebben a videóban pedig megmutatjuk, hogyan számolhatod ki pofonegyszerűen a kutyaeledelek szénhidráttartamát.

air-dried táblázat

NE FELEDD A KUTYÁK JACK-et VENNÉNEK! 

További kutyajó tartalmakért kövess minket social felületeinken is!

up
X